Skip to main content

POTPISAN SPORAZUM O REALIZACIJI DONACIJA PRIKUPLJENIH OD ODGOJNO-OBRAZOVNIH USTANOVA U KANTONU SARAJEVO

Ministrica za odgoj i obrazovanje Naida Hota-Muminović i osnivač i predsjednik Udruženja Pomozi.ba Elvir Karalić potpisali su Sporazum o realizaciji donacija prikupljenih od odgojno-obrazovnih ustanova u Kantonu Sarajevo.

Učenici osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo, uz podršku roditelja i nastavnika, učestvovali su u humanitarnoj akciji pripremajući pakete pomoći koji sadrže školski pribor, odjeću i obuću za djecu iz područja pogođenih prirodnim nepogodama, kao i za djecu u teškom materijalnom stanju. Potpisivanjem sporazuma, Ministarstvo za odgoj i obrazovanje i Udruženje Pomozi.ba obavezali su se na koordinaciju u distribuciji pomoći, te na podršku u osiguravanju potrebnih resursa kako bi ova inicijativa bila što uspješnija.

Prilikom potpisivanja sporazuma, ministrica Hota-Muminović naglasila je važnost ove akcije.

„Ova akcija predstavlja spoj solidarnosti i brige koju su naši učenici izrazili prema svojim vršnjacima u potrebi. Ponosni smo na njihov trud i angažman. Učešće učenika u humanitarnim akcijama ima višestruke vrijednosti i koristi koje doprinose njihovom cjelokupnom razvoju, odgoju i obrazovanju”, navela je ministrica Hota-Muminović.

Zahvalivši učenicima, nastavnicima, te uposlenicima Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS, na čelu s ministricom Hota - Muminović na lijepoj inicijativi, Karalić je poručio da je divno vidjeti solidarnost na djelu koju su pokazali učenici KS, kako bi njihovim donacijama ukazali podršku učenicima čije škole su, ali i domovi, pogođeni strašnim vremenskim nepogodama koje su početkom oktobra zadesile našu zemlju.

"Ovo je divan način da im pokažu da nisu sami. Pomozi.ba ima divnu saradnju sa školama u Kantonu Sarajevo, a učenici s njihovim nastavnicima često učestvuju u našim volonterskim aktivnostima, na čemu smo im također zahvalni. Unaprijed se radujemo budućim zajedničkim projektima koji neće imati ovakav tragičan povod", izjavio je Karalić.

Uključivanje učenika u humanitarne aktivnosti ne samo da doprinosi razvoju njihovih ličnih vještina, već doprinosi izgradnji generacije koja cijeni, brine i aktivno doprinosi društvu.