ZA TAKMIČARKE I TAKMIČARE IZ BOSNE I HERCEGOVINE 29 MEDALJA I JEDNA POČASNA MEDALJA NA MEĐUNARODNOJ STEM OLIMPIJADI U PARIZU

 


Međunarodna STEM olimpijada održana je od 18-23.07.2023. godine u Parizu, u Francuskoj.


Iz Kantona Sarajevo Bosnu i Hercegovinu je predstavljalo 20 učenika i to iz Prve bošnjačke gimnazije, Druge gimnazije i Katoličkog školskog centra Sv.Josip – opće realne gimnazije. 

 


Među njima su: Maximillian Jelačić, Maša Mlinarević, Merjema Ljubović, Deni Bezdrob, Benjamin Đozić, Haris Torlak, Sarah Jance, Ema Srna, Ammar Pašanović, Adian Krivić, Faruk Ibrahimović, Benjamin Mujkić, Nađa Hadžiabdić, Annur Mešić, Bilal Avdibašić, Sukejna Hodžić, Tarik Lokmić, Abazi Latif, Azra Planja i Selina Bošnjaković.
Naši takmičari su pokazali odlično znanje iz  predmeta: Nauka, Matematika i Kodiranje što je rezultiralo osvajanjem 16 zlatnih medalja, 9 srebrnih, 4 bronzane medalje i jednom počasnom medaljom.

Naši učenici su iz Matematike osvojili 12 medalja (4 zlatne, 5 srebrnih, 3 bronzane medalje). Osvojena je i  jedna počasna medalja. 

Iz predmeta Nauka osvojeno je 14 medalja (9 zlatnih, 4 srebrne i 1 bronzanu medalju), a iz predmeta Kodiranje osvojene su dvije zlatne medalje. 

Ekipna zlatna medalja osvojena je iz oblasti Do it yourself (Uradi sam).

Zlatne medalje osvojili su: 

Faruk Ibrahimović (Kodiranje), Benjamin Mujkić (Kodiranje), Haris Torlak (Nauka), Deni Bezdrob (Nauka), Benjamin Đozić (Nauka), Sarah Jance (Nauka), Ema Srna (Nauka), Ammar Pašanović (Nauka), Adian Krivić (Matematika), Nađa Hadžiabdić (Matematika) Annur Mešić (Matematika), Azra Planja (Matematika), Annur Mešić (Nauka), Latif Abazi (Nauka), Maximillian Aaron Jelačić (Nauka) i ekipna (Do it yourself): Bilal Avdibašić, Azra Planja i Sukejna Hodžić.
Srebrne medalje osvojili su:  Maša Mlinarević (Nauka), Merjema Ljubović (Nauka),  Benjamin Đozić (Matematika), Erna Srna (Matematika), Bilal Avdibašić (Matematika),Tarik Lokmić (Matematika), Latif Abazi (Matematika), Azra Planja (Nauka), Sukejna Hodžić (Nauka).

Bronzane medalje osvojili su: Ammar Pašanović (Matematika), Selina Bošnjaković.

(Matematika i Nauka) i Maximilian Aaron Jelačić (Matematika).

Počasnu medalju osvojila je Sukejna Hodžić iz Matematike.

U pratnji naših izvrsnih učenika bili su profesori: Adnan Šalaka, Emina Karajica i Amira Okerić.
Na  STEM olimpijadi je učestvovalo 440 takmičara iz 22 zemlje. 

ISKRENE ČESTITKE NAŠIM UČENICIMA, NJIHOVIM RODITELJIMA I NASTAVNICIMA !